Loading…

Komuna e Prishtinës punëson aktivistët e Vetëvendosjes (Video)

  • 21/01/2017 | 19:56

Komuna e Prishtinës punëson aktivistët e Vetëvendosjes (Video)

Mbi 270 persona janë punësuar me kontratë mbi vepër në administratën komunale të Prishtinës.


Shoqëria Civile, INPO e Opozita po akuzojnë se shumica prej të punësuarve me kontratë mbi vepër janë aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje! të cilët në buxhet i kushtojnë komunës mbi 400 mijë euro në vit.

Hysen Durmishi, drejtor i investimeve kapitale i ka pranuar Klan Kosovës se ka punësuar aktivistë të lëvizjes “Vetëvendosje” ku është pjesë edhe ai.

Janë dy persona në zyrën e tij që marrin pagë nga komuna e që janë aktivistë të VV’së, njëri kryen punën e këshilltarit e tjetri të inxhinierit.

Zëdhënësja e komunës nuk ka dashur të përgjigjet pyetjeve të Klanit se sa aktivistë të VV’së janë të punësuar në komunë, ajo tha se s’ka përgjigje për këto pyetje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë