Loading…

Kompania Rajonale e Ujësjellësit për borxhlinjtë: Paguani faturat, ose do i dërgojmë te përmbaruesi

  • 26/05/2021 | 14:56

Kompania Rajonale e Ujësjellësit për borxhlinjtë: Paguani faturat, ose do i dërgojmë te përmbaruesi

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” për periudhën janar-prill 2021 ka dërguar mbi 1500 lëndë të borxhlinjve te përmbaruesit privatë, kryesisht sektorin e bizneseve, me ç’rast zyra ligjore është duke përgatitur vazhdimisht edhe lëndë të tjera për procedurë përmbarimore.


Në një njoftim për media thuhet se KRU “Prishtina” ka filluar me procedimin e konsumatorëve borxhlinj në procedurë përmbarimore te përmbaruesit privatë, e cila vlen për konsumatorët me borxhe mbi 100 euro.

KRU “Prishtina” fton konsumatorët të paguajnë borxhet ndaj kompanisë, në mënyrë që t’i shmangen dërgimit te përmbaruesit privatë, e cila njëherësh do të vështirësonte përmbushjen e obligimeve të tyre duke paguar taksa shtesë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë