Loading…

Komisioni për verifikimin e statusit të të dhunuarve në luftë mban takimin e parë

  • 18/05/2017 | 09:22

Komisioni për verifikimin e statusit të të dhunuarve në luftë mban takimin e parë

Komisioni për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Personave të Dhunës gjatë Luftës Çlirimtare të Kosovës, sot ka mbajtur takimin e parë.


Lidhur me këtë takim ka njoftuar ministri në largim i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi.

“Pas 18 vitesh mohim dhe injorim, më në fund u themelua ky komision i cili do të shqyrtojë aplikacionet e personave të dhunuar gjatë luftës për të ofruar një dëmshpërblim i cili edhe pse nuk do të jetë drejtësi e vënë në vend, do të jetë një njohje dhe pranim i kësaj kategorie”, shkruan Abrashi në rrjetin social Facebopok./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë