Loading…

Kombëtarja e Anglisë publikon listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës

  • 25/05/2022 | 12:23

Kombëtarja e Anglisë publikon listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës

Në kuadër të kualifikimeve për Europianin e 21-vjeçarëve Kombëtarja e Anglisë do të luaj katër ndeshje në muajin qershor, ku mes tyre më 10 qershor do të takohet edhe me Kombëtaren e Kosovës, transmeton Gazeta Metro.


Para pak çastesh në faqen zyrtare të Kombëtares është bërë e ditur edhe lista e 24 lojtarëve të ftuar nga përzgjedhësi i ‘Tre Luanëve’, Lee Carsley.

Pritet të jetë një ndeshje mjaft e vështirë për ‘Dardanët’ pasi që në listë bëjnë pjesë edhe futbollistë të cilët me klubet e tyre luajnë edhe në Premier League.


Ndërsa edhe më e vështirë bëhet për faktin se në Kombëtare janë rikthyer edhe mesfushori i Tottenham Hotspur, Ryan Sessegnon dhe sulmuesi i Arsenal, Emile Smith Rowe.

Anglia do të zhvilloj katër takime, ku do të takohet fillimisht ndaj Çekisë, Shqipërisë, Kosovës dhe Slovenisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë