Loading…

Komandanti i KFOR’it që ndërroi jetë sot ishte dekoruar me medalje nga Thaçi

  • 02/12/2021 | 14:03

Komandanti i KFOR’it që ndërroi jetë sot ishte dekoruar me medalje nga Thaçi

Ka vdekur ish-komandanti i KFOR-it në Kosovë Klaus Reinhardt.


Herën e fundit kur ai e vizitoi Kosovën më 16 nëntor 2016-të u prit nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi,

E ky i fundit nuk e kishte lënë duarthatë ushtarakun gjerman të dalë nga zyra e tij.

Thaçi e dekoroi atë me medaljen presidenciale për shërbim në Kosovë.

Në atë kohë ish- numri një i KFOR-it i kujtoi momentet kur kishte shërbyer në Kosovë.

“Unë isha 17 vjet më parë këtu. Në atë kohë nuk kishte asgjë, asnjë shkollë, asnjë spital, kaos. Tash, pas 17 viteve, po i shoh ndryshimet rrënjësore. Jam shumë krenar që kam ndihmuar sadopak në këtë. Jam shumë krenar që kam punuar me juve. Keni bërë një punë shumë të madhe në promovimin e Kosovës”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë