Loading…

Kokaj i reagon ashpër kolegut të tij nga VV pasi shprehu ‘nostalgji’ për Titon

  • 16/10/2021 | 18:37

Kokaj i reagon ashpër kolegut të tij nga VV pasi shprehu ‘nostalgji’ për Titon

Deputeti i LVV’së i ka reaguar bashkëpartiakut të tij, Ardian Golajt, pas një postimi që kishte bërë ky i fundit rreth një vit më parë për diktatorin Tito, shkruan Gazeta Metro.


Golaj, kishte publikuar disa foto me një mbishkrim ku thuhej ‘’Tite s’bo nana mo’’.

E tani pas një viti Kokaj i ka reaguar atij, duke i thënë se nuk po mund t’iu besonte syve se ka njerëz që iu mungon Tito.

“Nuk po munde te iu besoj syve qe edhe sot, ne kete distance kohore, gjendet dikush qe lavdron Titon, Donallcin, Stambolliqin, Dragosllav Markoviqin, kralj Pjetrin. Me trishton fakti qe dikush admiron Jugosllavin e K. Petrit apo Jugsllavine e Titos. Ekzistojne bollat, neperkat gjarperInjet helmues dhe jo helmues,POR TE GJITHE PER MUA JANE GJARPERINJE”, shkroi Kokaj në foton e Golaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë