Loading…

Koha që partitë e pushtetit të flladiten në opozitë (Video)

  • 05/04/2017 | 22:52

Koha që partitë e pushtetit të flladiten në opozitë (Video)

Kryetari i Këshillit Kombëtar të  Nismas, Jakup Krasniqi për Kosovën ka folur rreth mundësisë së koalicioneve të mundshme të partisë së tij me partitë në vend.


Krasniqi tha se ata tashmë janë në koalicion parazgjedhorë më AAK-në dhe janë të hapur për subjektet e tjera mirëpo jo edhe për partitë të cilat janë në pushtet pasi që koalicioni me to nuk është i dëshirueshëm.

Kjo sipas Krasniqit pasi që duhet të ndryshojë mënyra e qeverisjes në vend dhe partitë që janë në pushtet kanë qenë vetëm 3 vjet në opozitë dhe tani është koha që ata të dalin në opozitë dhe të flladiten pak. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë