Loading…

Kodit është dashur t’i gëzohemi të gjithë |VIDEO

  • 15/11/2016 | 21:49

Kodit është dashur t’i gëzohemi të gjithë |VIDEO

Është dashur të gëzohemi të gjithë për kodin e ri të telefonik të Kosovës, edhe pozita edhe opozita, ka thënë drejtori menaxhues i Telekomit të Kosovës në Rrokum Roll perballe Fidan Jupollit në Televizionin Rrokum.

Agron Mustafa ka thënë se me vite të tëra kemi dëgjuar duke u ankuar se pse nuk kemi kod telefonik, ndërsa tash po thuhet pse është bërë në emër të Kosovës.

Ai ka sqaruar se në ITU nuk mundet të aplikojë një shtet që nuk është anëtar i OKB-së.

Aplikimi i Austrisë në emër tonin është në rregull, sepse është vend që na ka njohur si Kosovë, deklaroi ai.

https://www.youtube.com/watch?v=NyxWvdixjfc

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë