Loading…

Kodi +383 ulë çmimet e shërbimeve të telefonisë

  • 15/12/2016 | 15:50

Kodi +383 ulë çmimet e shërbimeve të telefonisë

Marrja e kodit +383 Kosovës do t’i sjellë shumë të mira. Këto të mira i përmendi gjatë një konference për media ministrja për dialog Edita Tahiri.

Më të rëndësishme janë kostot të cilat tash e pas do jenë më të ulëta për qytetarët.

Me këtë kod, Tahiri po ashtu tha se do shuhen të gjithë operatorët ilegalë të telefonisë mobile por edhe fikse që kanë vepruar në Kosovë që nga përfundimi i luftës.

Thirrjet mes Kosovës dhe Serbisë, sipas Tahirit do jenë ndërkombëtare dhe me këtë kod Kosovës i hapet mundësia për realizimin e planit shtetërorë për digjitalizim.

E përveq kësaj Tahiri lajmëroi edhe përfitime milionëshe.

“Kosova fitoi njohjen ndërkombëtare të Pavarësisë së saj në fushën e telekomit. Më nuk do të ketë shpenzime financiare siç kemi pasur deri tani duke paguar kode të shteteve të huaja. Dhe fitimet do të jenë më të mëdha, milionëshe”, tha Tahiri gjatë kësaj konference./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë