Loading…

Koci: Ramushi është heroi më i madh prej të gjallëve, andaj është halë në sytë e serbëve

  • 21/02/2017 | 22:36

Koci: Ramushi është heroi më i madh prej të gjallëve, andaj është halë në sytë e serbëve

Avokati Arianit Koci, ka folur për arrestimin e kreut të Aleancës për Ardhëmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se “Haradinaj është heroi më i madh prej të gjallëve i Kosovës, dhe, për këtë arsye, sipas tij, ai është halë në sytë e serbëve”


Avokati po ashtu ka treguar se kur parashihet të lirohet Haradinaj nga akuzat për krime gjatë luftës, për të cilat ai po mbahet në Francë, në bazë të një fletarrestimi nga Serbia.

Avokati Koci ka folur për listën e pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndaj të cilëve Serbia ka lëshuar fletarrestime.

Deputeti Rexhep Selimi para disa ditëve kishte vizituar kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në Francë, ku ai është ndaluar në bazë të një fletarrestimi ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia.

Ai këto deklarime i bëri në RTV Dukagjin.

Ai ka zbuluar nëse Presidenti Hashim Thaçi e kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, janë në këtë listë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë