Loading…

Koci: Asnjë politikani që e ka nënshtetësinë e Shqipërisë, nuk ia kisha besuar negocimin e liberalizimit të vizave

  • 31/05/2021 | 21:10

Koci: Asnjë politikani që e ka nënshtetësinë e Shqipërisë, nuk ia kisha besuar negocimin e liberalizimit të vizave

Arianit Koci, avokat, ka thënë se ai nuk do t’ia besonte udhëheqjen e procesit të liberalizimit të vizave politikanëve kosovarë të cilët gëzojnë nënshtetësinë e Shqipërisë.


Koci, nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka thënë se të njëjtit po ua sigurojnë pasaportat shqiptare edhe familjarëve të tyre.

“I kanë rahatu me pasaporta pa viza gratë, fëmijet, vëllëzërit, miqtë, vetën – madje në disa raste edhe dashnorët”, ka thënë ai.

Ndërkaq, Koci thotë se hallin e ka tek të rinjtë, të cilët nuk po arrijnë të zhvillohen as akademikisht e as intelektualisht.

Postimi i plotë:

Asnjë politikani të Kosovës që e ka nënshtetësinë e Shqipërisë, nuk ia kisha besuar negocimin e liberalizimit e vizave.

I kanë rahatu me pasaporta pa viza gratë, fëmijet, vëllëzërit, miqtë, vetën – madje në disa raste edhe dashnorët.

Natyrisht, nuk e kanë as idenë më të vogël se në çfarë mundimesh, poshtërimësh dhe shpenzimesh kalon qytetari i zakonshëm, me rastin e aplikimit për viza.

Për më tepër, mundi shumë shpesh shkon huq.

Nē fakt, më së shumti po më dhimbset rinia.

Po pengohen në shkollim, zhvillim intelektual dhe shëtitje; nuk po zhvillohen në kushte të barabarta, me moshatarët e regjionit.

Thjesht, po diskriminohen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë