Loading…

Koalicioni PDK-AAK-NISMA tërhiqet nga debati për demarkacionin

  • 23/05/2017 | 21:26

Koalicioni PDK-AAK-NISMA tërhiqet nga debati për demarkacionin

Me arsyetimin se formati i emisionit nuk i përshtatet kërkesës së tyre, koalicioni mes PDK-së, AAK-së dhe NISMA për Kosovën, nuk ka pranuar të marrë pjesë në Magazinën Zgjedhore në Klan Kosova, raportoi televizioni.


Zyrtarët e këtij koalicioni kanë kërkuar që në debat të kenë pjesëmarrës nga përfaqësues të secilës parti – rrjedhimisht kanë kundërshtuar formatin e debatit.

Por ftesën e kanë pranuar Skënder Hyseni nga koalicioni Lidhja Demokratike e Kosovës – Aleanca Kosova e Re – Alternativa dhe Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]zetametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë