Loading…

Klopp shpjegon ndryshimet në formacion, flet për taktikat që ia kthyen suksesin ndaj Rangers

  • 05/10/2022 | 11:17

Klopp shpjegon ndryshimet në formacion, flet për taktikat që ia kthyen suksesin ndaj Rangers

Jurgen Klopp ka komentuar ndryshimet taktiket që ka bërë në formacion, në ndeshjen ndaj Rangers.


Trajneri gjerman ndryshoi skemën 4-3-3 dhe iu kthye një formacioni 4-2-3-1 (në letër), por 4-4-2 në interpretim, formacion që rezultoi shumë i suksesshëm.

Për këto ndryshime, trajneri ka folur më hollësisht në paraqitjen para gazetarëve.

“Ne u kthyem në një formacion më bazik 4-4-2 dhe e luajtëm goxha mirë. Ndërronim anën e fushës shumë mirë, e bëmë kompakte, dhe ata s’mund të luanin përmes”, ka thënë Klopp.

“Ata luanin shumë me topa të gjatë dhe ne fitonim topat e dytë. Ndryshimi taktik definitivisht na ndihmoi shumë, kështu që do të shohim se si luajmë në vazhdim”, shtoi gjermani.

Liverpool fitoi mbrëmë 2:0, me golat e shënuara nga Trent Alexander-Arnold dhe Mohamed Salah.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë