Loading…

Klina blen 100 fotografi të Thaçit

  • 18/11/2016 | 19:07

Klina blen 100 fotografi të Thaçit

Sipas rregulloreve shtetërore në Kosovë, vendet publike, siç janë komunat dhe ministritë, duhet ti kenë fotografitë e Presidentit të eksponuara si pjesë e protokollit zyrtar.

Me këtë rast Komuna e Klinës, e cila drejtohet nga Sokol Bashota, ka vendosur të blejë 100 fotografi në kornizë të Presidentit të vendit, Hashim Thaçi.

Kjo komunë për blerjen e këtyre fotografive do t’i shpenzojë 1 750 euro.

Zyra e Prokurimit në komunën e Klinës ka përzgjedhur kompaninë “Europrinty” në tenderin “furnizim me fotografi në kornizë të Presidentit të Republikës” shkruan ORAinfo.

Në këtë tenderë kanë aplikuar tri kompani, dhe oferta më e shtrenjtë ka qenë ajo për 1050 në krahasim me ofertën fituese.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë