Loading…

Kjo Porsche është unike, por pronari i tij nuk e dëshiron më

  • 12/04/2017 | 10:25

Kjo Porsche është unike, por pronari i tij nuk e dëshiron më

Nga të gjitha tipat e veturave 918 që ka bërë “Porsche”, ky është i vetmi i specifikuar me ngjyrën “Arrow Blue”


Kur veturat sportive dalin në ankand, zakonisht ato janë të viteve 1950 dhe 1960, por në shitjen e radhës kemi të bëjmë me një “Porsche 918 Spyder” unik në Britani të Madhe, i cili ofron rastin për të marrë një super-veturë moderne në këmbim.

758a4094c81d7bd3e90ae60902de2c30

Si shtesë për ngjyrë speciale, blerësi kishte porositur këtë “918 Spyder” me pakon me performancë të lartë Weissach. Aty janë zëvendësuar tavani, pasqyrat, korniza e xhamave dhe ana e pasme me komponentë fibër karbon.

Sipas “RM Sotheby’s”, “918 Spyder” ka vetëm një pronar, i cili ka kaluar me veturën 11,000 kilometra.

porsche-918-spyder-weissach-package-c274807092015172036_4

Ka dy motorë elektrikë, 874 kuaj fuqi. Me pakon “Weissach”, automjeti mund të arrijë shpejtësinë 100 kilometra në orë për 2.6 sekonda./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë