Loading…

Kjo i duhej Kosovës: Muriqi si bomber, shënon për 4-0

  • 27/09/2022 | 21:59

Kjo i duhej Kosovës: Muriqi si bomber, shënon për 4-0

Ka ardhur edhe goli i katërt për Kombëtaren e Kosovës në “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Metro.


Ylli i Mallorcas, Vedat Muriqi, u shkëput mirë nga mbrojtësit në zonën e rrezikshme për ta tundur edhe një herë portën e Qipros.

Ky gol erdhi në minutën e 52’të, vetëm pak çaste pas golit të tretë që u shënua nga Rashani.

Në rast se ndeshja mbyllet me këtë rezultat, kjo do të jetë fitorja më e madhe e Kosovës në shtëpi që nga ndeshja kundër Azerbajxhanit para disa vitesh./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë