Loading…

Kjo është vajza e Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe fëmijët e saj (Foto)

  • 10/07/2017 | 22:24

Kjo është vajza e Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe fëmijët e saj (Foto)

Shqipe Jashari është vajza e vetme e Komandantit Legjendar Adem Jasharit e mbijetuar nga sulmi i militarëve serb në shtëpinë e tyre në Prekaz në mars të vitit 1998.


Shqipja sot është krenare për heroizmin e famijes së saj. Ajo është martuar dhe ka tre fëmijë, një vajzë dhe dy binjakë, ku vajzën që është binjake e ka emëruar, Epope.

Shqipja në çdo intervistë të saj nuk heziton të shfaq krenarinë për familjen, pavarësisht humbjeve të më të afërmëve të saj.

Ajo shprehet e lumtur që ka arritur ta trashëgojë familjen përkrah një burri që e kupton dhe e mbështet në ç vendim të saj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë