Loading…

Kjo është shuma që pagoi RTK për transmetimin e dy ndeshjeve të Kosovës

  • 24/03/2022 | 23:12

Kjo është shuma që pagoi RTK për transmetimin e dy ndeshjeve të Kosovës

Radio Televizioni i Kosovës ka paguar hiç më pak se 35 mijë euro për  transmetimin e dy ndeshjeve fudbollistike, Kosova – Brukina Faso, dhe Zvicra – Kosova. Tenderin për këtë shërbim e ka fituar kompania “DigitAlb”, e cila edhe ishte e vetme në garën e marrjes së tenderit.


Kosova ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen miqësore ndaj Burkina Fasos të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat të thellë 5-0.

Këtë ndeshje qytetarët e Kosovës ka mundur ta shohin edhe përmes ekraneve të RTK-së, dhe të kënaqen me rezultatin e kombëtares.
Mirëpo, kjo kënaqësi i ka kushtuar buxhetit të shtetit 35 mijë euro, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Radio Televizioni i Kosovës e ka paguar kompaninë “DigitAlb” për të drejtën e transmetimit të kësaj ndeshje dhe ndeshjes tjetër që do të zhvillohet më 29 mars, mes Kosovës dhe Zvicrës.

Në njoftimin që është bërë publik është treguar se kontrata mes RTK dhe DigitAlb është nënshkruar sot, dhe se në garë nuk ka pasur asnjë kompani tjetër.

“Data e dhënies së kontratës 23.03.2022. IV.2) Data e planifikuar e nënshkrimit të kontratës 24.03.2022 IV.3) Numri i tenderëve të pranuar: 1. Vlera e përgjithshme e kontratës 35 000,00 EUR”. /Reporteri.net/

Ky është dokumenti që është bërë publik sot në KRPP:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë