Loading…

Kjo është përqindja e votuesve deri në orën 11:00

  • 17/10/2021 | 11:24

Kjo është përqindja e votuesve deri në orën 11:00

Sot po mbahen zgjedhjet lokale në Republikën e Kosovës, derisa qytetarët kanë shfrytëzuar të drejtën për votim që nga orët e hershme të mëngjesit, shkruan Gazeta Metro.


Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), të përditësuara në ora 11:00, deri tani kanë votuar 73 mijë e 928 qytetarë.

Në komunën e Prishtinës kanë votuar deri tani 14,568 qytetarë, apo 8,70%.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar të dhënat rreth numrit të qytetarëve që kanë dalur të votojnë deri tani.

Rreth 8.24% e qytetarëve me të drejtë vote kanë dalur të votojnë deri në ora 11:00 të mëngjesit.

Më së shumti përqindje të daljes ka nga komunat me shumicë serbe.

Në Mitrovicën e Veriut kanë dalur deri tani 30.96% e qytetarëve apo 5,486 qytetarë.

Në Zveçan-29,42% apo 2,024 qytetarë.

Në Leposaviq-20.49% apo 1,696 qytetarë.

Kujtojmë se në këto zgjedhje të drejtë  vote kanë 1,885, 448 persona, ndërsa të hapura janë 883 vendvotime./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë