Loading…

Kjo është pajisja që tregon nëse dikush është i interesuar për ju |VIDEO

  • 19/08/2018 | 20:18

Kjo është pajisja që tregon nëse dikush është i interesuar për ju |VIDEO

Me zhvillimin e teknologjisë janë zbuluar shumë gjëra të reja, madje edhe nga ato më të çuditshmet që dikur dukeshin të pabesueshme.


Ndërsa, zbulimi i fundit është një pajisje që mund të i’u hynë shumë në punë.

The Ripple është një pajisje që tregon kur ju e tërhiqni dikë.  Ajo duhet të vishet dhe është e ndërtuar me dy kamera, për të parë dhe për të identifikuar se si njerëzit i’u shikojnë juve, transmeton gazetametro.net

Nëse e identifikon dikë që është i interesuar për ju, atëherë tentakulat e saj do të fillojnë të lëvizin.

https://www.facebook.com/InTheKnowInnovationAOL/videos/1981370335488953/

Kjo pajisje është ndërtuar nga katër studentë, në Kolegjin Royal të Arteve në Londër./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë