Loading…

Kjo është lista e plotë e fituesve të ‘SAG Awards 2022’

  • 28/02/2022 | 15:51

Kjo është lista e plotë e fituesve të ‘SAG Awards 2022’

Çmimet e 28-të të “Screen Actors Guild”, të cilat nderojnë disa nga shfaqjet më të mira televizive dhe filmike të vitit nga aktorët, u transmetuan të dielën (27 shkurt).


Kastet e “Ted Lasso” dhe “Succession” fituan për punën e tyre në kategoritë më të mira televizive të komedisë dhe dramës.

Aktorët e “Squid Game” e mposhtën konkurrencën e tyre “Succession” në kategoritë e aktrimit të dramës, dhe si Will Smith ashtu edhe Michael Keaton mbajtën fjalime pranimi emocionale për fitoret e tyre në çmimin “Aktori kryesor në një film” dhe “aktorin mashkull në një film televiziv ose mini-serial”.

Helen Mirren u nderua me Çmimin SAG Life Achievement.

Më poshtë vijon lista e plotë e fituesve

Çmimet televizive

Michael Keaton, “Dopesick”

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktore femër në një film televiziv ose mini-serial

Kate Winslet, “Mare of Easttown”

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktor mashkull në një serial dramë

Lee Jung-jae, “Squid Game”

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktore femër në një serial dramë

Jung Ho-yeon, “Squid Game”

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktor mashkull në një serial komedi

Jason Sudeikis, “Ted Lasso”

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktore femër në një serial komedi

Jean Smart, “Hacks”

Performancë e jashtëzakonshme nga një ansambël në një serial dramatik

“Suksesion”

Performancë e jashtëzakonshme nga një ansambël në një serial komedi

“Ted Lasso”

Performancë e jashtëzakonshme aksioni nga një ansambël marifetesh në një seri komedi ose drame

“Squid Game”

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktor mashkull në një rol kryesor

Will Smith, “King Richard”

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktore femër në një rol kryesor

Jessica Chastain, “The Eyes of Tammy Faye”

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktor mashkull në një rol dytësor

Troy Kotsur, “CODA”

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktore femër në një rol dytësor

Ariana DeBose, “West Side Story”

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktor në një film

“CODA”

Performancë e jashtëzakonshme aksioni nga një ansambël marifetesh në një film

“No Time to Die”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë