Loading…

Kjo është koha e duhur për të ngrënë mëngjes

  • 22/06/2022 | 12:10

Kjo është koha e duhur për të ngrënë mëngjes

Ekspertët përsërisin shpeshherë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, i cili nuk duhet neglizhuar.


Pa të, nuk do të keni energjinë e nevojshme për të kryer punët dhe angazhimet e ditës. Mirëpo, dilema qëndron te koha kur duhet ta marrim këtë vakt.

Disa njerëz hanë mëngjes herët për shkak se duhet të shkojnë në punë ndërsa të tjerë presin disa orë për të ngrënë vaktin e tyre të parë.

Ekspertët këshillojnë që të hani mëngjes brenda një ore pas zgjimit. Sa i përket drekës, rekomandohet të jetë 4 orë e gjysmë pas.

Këto zakone të të ngrënit zvogëlojnë gjasat që ju të merrni ushqim të padëshiruar, ndërsa darka në kohën e duhur do të përmirësojë tretjen tuaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë