Loading…

Kjo është gjendja e pacientëve me virus në QKUK dhe spitale

  • 11/02/2022 | 12:01

Kjo është gjendja e pacientëve me virus në QKUK dhe spitale

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar se 181 pacientë janë duke u trajtuar për virus në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme, shkruan Gazeta Metro.


ShSKUK ka njoftuar se prej tyre 168 janë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv.

136 pacientë janë me oksigjeno-terapi, kurse në Mjekim Intensiv janë 10 pacientë

Më poshtë noftimi i plotë:

ShSKUK: 181 pacientë të spitalizuar

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Univeristar të Kosovës, 181 pacientë janë të spitalizuar nga Covid-19, prej tyre 168 të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 10 të negativizuar dhe 3 të pakonfirmuar.

136 pacientë janë me oksigjeno-terapi, kurse në Mjekim Intensiv janë 10 pacientë

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive,69 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 7 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 6 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 14 pacientë

Spitali i Prizrenit,14 pacientë

Spitali i Gjilanit, 16 pacientë

Spitali i Pejës, 13 pacientë

Spitali i Gjakovës, 19 pacientë

Spitalit Mitrovicës, 8 pacientë

Spitali i Ferizajt, 13 pacientë /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë