Loading…

Kjo është gjendja e dy të plagosurve në Prishtinë, flasin nga emergjenca

  • 27/03/2023 | 22:57

Kjo është gjendja e dy të plagosurve në Prishtinë, flasin nga emergjenca

Dy persona janë plagosur në Prishtinë mbëmjen e sontme në rrugën “Qamil Hoxha”.


Njëri nga viktimat është plagosur nga arma e zjarrit ndërsa tjetri nga mjeti i mprehtë.

Lidhur me rastin ka folur drejtori i Emergjencës, Naser Syla.

Syla tha se gjendja e tyre është stabile.

Ai theksoi se personi i plagosur nga arma e zjarrit, trajtimin do ta vazhdojë në Klinikën e Ortopedisë.

“Njëri është i plagosur me armë zjarri, ndërsa tjetri me mjet të mprehtë. Gjendja është stabile e të dyve. Pas ekzaminimeve të kryera, I plagosuri me armë zjarri do të pranohet në Klinikën e Ortopedisë për trajtim të metjutjeshëm, kurse tjetri do të leshohet për trajtim në shtëpi”, tha Syla për Klankosova.tv

Dy persona të plagosur në qendër të Prishtinës, policia jep detaje: Identifikohen të dyshuarit

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë