Loading…

Kjo është dieta ekstreme që përdor Erling Haaland

  • 12/05/2022 | 15:01

Kjo është dieta ekstreme që përdor Erling Haaland

Sulmuesi norvegjez, Erling Haaland është një nga futbollistët më të mirë të Europës për momentin, me 21-vjeçarin që disa ditë më parë u zyrtarizua si lojtari më i ri i Manchester Cityt.


Forma fizike është çelësi i suksesit të tij, me Haland që i kushton shumë rëndësi një diete specifike që e lejon të jetë në maksimum.

Norvegjezi bazohet shumë te mënyrë e të ushqyerit që ndjek Kristiano Ronaldo, me portugezin që i kushton një rëndësi të veçantë mishit të pulës, gjë që e bënë dhe Haland.

Pasta dhe produktet e detit janë gjithashtu thelbësore në dietën e tij, me sulmuesin i cili këto ushqime i konsumon 6-herë në ditë për të shtuar sa më shumë masë trupore.

Haland ka theksuar se ka një dobësi dhe për ushqimet fast-food, por që i konsumon vetëm kur rikthehet në atdhe dhe ndodhet me shokët e tij, ai e ka cilësuar shpesh se ketë mund ta bëjë kur gjendet në periudhë pushimesh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë