Loading…

Kjo është 11’shja e Mourinhos te Roma me Granit Xhakën

  • 21/07/2021 | 20:45

Kjo është 11’shja e Mourinhos te Roma me Granit Xhakën

Matías Viña dhe Granit Xhaka janë shumë afër që t’i bashkohen Romës. Transferimi i Viñas në Olimpico është pothuajse i kryer.


Mbrojtësi do të arrijë të enjten dhe do t’i kryejë testet mjekësore, për të cilin Roma ka paguar 11 milionë euro plus 2.5 milionë bonuse.

Xhaka është rrugës gjithashtu, pasi ka arritur tashmë marrëveshje personale me Romën.

Raportimet e mediave janë se shqiptari tashmë e ka njoftuar Arsenalin se dëshiron të bashkohet me Jose Mourinhon.

Klubet janë në bisedime dhe ka mbetur që të zgjidhet çdo gjë mes tyre, për t’u arritur një marrëveshje.

Me ardhjen e Xhakës, Mourinho do të kompletojë formacionin e tij të dëshiruar 4-2-3-1 me Nicolò Zaniolo, Lorenzo Pellegrini dhe Henrikh Mkhitaryan pra sulmuesit, Edin Dzeko, derisa Xhaka do të jetë në mesfushë me Veretout.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë