Loading…

Kjo balerinë është kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës (Foto/Video)

  • 07/06/2017 | 15:59

Kjo balerinë është kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës (Foto/Video)

Karrierën e saj e nisi si një balerinë në videoklipet e këngëtarëve të njohur e më pas edhe si këngëtare në një bashkëpunim me Genën, ndërsa sot ajo kandidon për deputete.


Ajo quhet Xhyljeta Gërxhalliu, dhe është në lista e partisë së Ramush Haradinaj, kandidate për t’u bërë pjesë e Parlamentit të Kosovës.

Gërxhalliu ka kërcyer nëpër disa videoklipe dhe ka realizuar bashkë me Genën një videoklip, por ditën e diele do të votohet për të si përfaqësuese e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Dhe nëse shihni fotografitë do të shihni sesa ndryshon imazhi i Gërxhalliut nga balerinë kur ishte adoleshente dhe tashmë një grua e pjekur që aspiron një vend në Parlamentin e Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë