Loading…

KIZ evidenton disa parregullsi në zgjedhjet e Drenasit

  • 18/12/2016 | 09:46

KIZ evidenton disa parregullsi në zgjedhjet e Drenasit

Janë tetë vendvotime në lokacione të ndryshme në Drenas që Komisioni për Integritet Zgjedhor ka evidentuar mungesën e komisionerëve pranë kutive të votimit. Kjo po vlerësohet si njëra ndër parregullsitë që kanë ndodhur deri më tani në këto zgjedhje.

Një parregullsi sipas KIZ është edhe mungesa e Alfabeti Brajt për personat e verbër që do të votojnë. E probleme sipas KIZ janë vërejtur edhe tek qasja e personave me nevoja të veçanta në qendrat e votimit.

Kurse, një tjetër parregullsi është hasur në një vendvotim, ku është parë një pano partiake propagandistike, që ëshë e ndaluar në ditën e zgjedhjeve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë