Loading…

Kinezët prodhojnë supermakinë 1.2 milion dollarëshe (VIDEO)

  • 24/11/2016 | 12:57

Kinezët prodhojnë supermakinë 1.2 milion dollarëshe (VIDEO)

Kinezët duket se kanë arritur që të frikësojnë industritë e mëdha të prodhimit të makinave. Ata kanë prodhuar një makinë elektrike që të “fut frikën”.

Bëhet fjalë për modelin EP9, një supermakinë elektrike e kompanisë NextEV. Kjo makinë kushton 1.2 milionë dollarë.

Mësohet se janë prodhuar vetëm 6 makina të tilla.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë