Loading…

Kinezët bëjnë kopje të kombinuar të Mercedes

  • 03/12/2016 | 10:16

Kinezët bëjnë kopje të kombinuar të Mercedes

Shumëkush u habit pse Landwind u ndal së kopjuari Range Rover Evoque, por tash u kuptua: Marka kineze ka nisur ta kopjojë Mercedesin!

 Në sallonin e automjeteve në Guangzhou, kinezët e kanë prezantuar konceptin E33, i cili është klon i Mercedes GLA.

Landwind E33 vs. Mercedes GLA

Landwind E33 është kombinim i dizajnit të Mercedes GLA dhe Infiniti QX30, njofton Telegrafi.

Linjat anësore dhe dritat e pasme janë drejtpërdrejt të kopjuara nga Mercedes GLA, derisa sipërfaqja rreth shtyllës të përkujton modelin Infiniti QX30.

Është e qartë se te Landwind nuk mund të funksionojnë pa idetë e të tjerëve, përkundër se brendi kinez më herët ka njoftuar që nuk do ta kopjojë më Range Rover Evoque. Në fakt, ata nuk e kopjojnë më këtë model, por kanë kaluar te një tjetër!

 Landwind E33 vs. Infiniti QX30

Sido që të jetë, Landwind E33 do të ketë motor 1.5 L turbo me benzinë me 150 KF dhe 210 Nm të momentit rrotullues maksimal. Ka marsh manual me gjashtë shpejtësi ose marsh CVT.

Versioni serik pritet të kushtojë 17.600 dollarë, derisa versioni më i shtrenjtë do të kushtojë 25.500 dollarë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë