Loading…

Kinemaja ku ”ninxhat” nuk ju lejojnë të bëni zhurmë

  • 22/11/2016 | 10:12

Kinemaja ku ”ninxhat” nuk ju lejojnë të bëni zhurmë

Në Londër nëse shkakton zhurmë në një kinema, ju e merrni një lloj denimi nga stafi i asaj kinemaje

Kinemaja është vendi ku shfaqen filma të llojeve të ndryshme për t’u ndjekur nga një numër i madh i publikut. Kinematë nëpër botë kanë zakone të veçanta gjatë kohë sa shfaqet filmi.

Një kinema në Londër e quajtur “ Prince Charles” ka një veti shumë karakteristike që ua bënë njerëzve përderisa ata janë rehatuar nëpër ulset e tyre.

Nëse një person lëshon zëra ose klithma të nxitura nga skenat e filmit, persona të maskuara si ninxha shkojnë dhe u mbyllin gojën atyre, gjoja për të mos shkaktuar zhurmë në sallë.
Shumë njerëz të cilët nuk e ka ditur më parë këtë, nuk e kanë vizituar këtë kinema janë tmerruar kur “ninxhat” i kanë kapur nga mbrapa befas, bënë të ditur gazetametro.net

Këtë dukuri ata e bëjnë me të drejtë, sipas rregullave të kinemasë “ Prince Charles”. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë