Loading…

Kim Mehmetit: Taksa 100% vendim për interes personal të Haradinajt

  • 03/04/2019 | 08:41

Kim Mehmetit: Taksa 100% vendim për interes personal të Haradinajt

Ndonëse e pranon se taksa 100 për qind i pëlqen, Kim Mehmeti thotë se ky është vendim vetëm për interesa personale dhe aty përfundon, transmeton Gazeta Metro.

“Kur është interesi i tyre personal ata nuk njohin as SHBA, as Evropë. Kur ishte Gjykata Speciale, ata gjithë ja krisën me doemos ta bënin, si e panë që mund të rrezikoheshin edhe ata, gjithë e bota u çu mosni, ata donin ta shfuqizojnë”, ka thënë Mehmeti.

“Në vend kur burrështetasi interesin e vë mbi të shtetit nuk mund te jetë burrështetas”, ka thënë Mehmeti.

Ai ka thënë se politikanëve shqiptarë u konvenon të jenë të përçarë ngase kësisoj secili mund të jetë i pari në vendin e vetë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë