Loading…

Kim Kardashian i refuzohet kërkesa për të ndërruar emrin e markës së saj

  • 30/07/2021 | 13:05

Kim Kardashian i refuzohet kërkesa për të ndërruar emrin e markës së saj

Ajo u përfol se po ndryshonte markën ‘KKW Beauty’ për të hequr “W” pasi paraqiti kërkesën për divorc nga burri Kanye West.


Por, tani Kim Kardashian ka pësuar një pengesë në rrugë pasi u përpoq të markonte “SKKN” si emrin e saj të ri të markës – pasi ajo tashmë është në pronësi të një kompanie tjetër.

TMZ raporton se Kim, 41 vjeç, është goditur me një pushim dhe heqje dorë nga përdorimi i emrit.

Mediat pretendojnë se çështja u ngrit nga Beauty Concepts LLC, të cilët tashmë kanë qenë në kontakt me avokatët e yllit të KUWTK.

Sipas raportit, kompania e ka bërë të qartë në dokumentet ligjore që ata operojnë si një faqe interneti ashtu edhe mjete të ndryshme të mediave sociale nën emrin SKKN.

Marka SKKN +, pronë e Cyndie Lunsford, kryesisht ofron sallone dhe shërbime të kujdesit të lëkurës.

Ata gjithashtu pohuan se kishin aplikuar në Zyrën e Patentave dhe Markave të SHBA këtë mars të kaluar në mënyrë që të regjistronin ligjërisht një logo për markën.

Sipas mediave, Kardashian më parë ishte paraqitur në markën tregtare SKKN BY KIM para se kompania të bënte ndryshim, megjithëse Beauty Concepts gjithashtu u morën me dosjen.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë