Loading…

Kifle pa miell: Një vakt ideal nëse jeni në dietë krono ose keto

  • 06/01/2022 | 09:57

Kifle pa miell: Një vakt ideal nëse jeni në dietë krono ose keto

Është koha të kujdesemi çfarë hamë dhe kur hamë.


Përbërësit:

– 200 g mozzarela;
– 100 g gouda;
– 60 g miell bajameje;
– 1 vezë;
– 100 g djathë krem;
– 120 g proshutë;
– fara liri, qimnon ose susam.

Përgatitja:

Grini djathërat dhe shkrini në avull. Shtoni miell bajameje dhe gatuani brumin.

Përhapni brumin, lyejeni me djathë krem dhe shtoni mbi proshutë.

Pritini në trekëndësha të vegjël dhe mbështillni kiflet.

Qitni sipër susam, fara liri ose qimnon, dhe piqni në 220 gradë Celsius 12 deri në 15 minuta.

Janë të mira për ata që nuk hanë gluten, të cilët janë në dietë keto ose hanë ushqim me pak kalori.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë