Loading…

KFOR’i jep detaje për granatën që asgjësoi dje në Mitrovicë të Veriut

  • 07/12/2022 | 23:27

KFOR’i jep detaje për granatën që asgjësoi dje në Mitrovicë të Veriut

Forcat e KFOR-it kanë asgjësuar të martën një granatë dore jugosllave të tipit M-75 brenda një ndërtese në Mitrovicën e Veriut.


KFOR-i ka dhënë disa detaje se si duhet vepruar nëse qytetarët hasin mjete të këtij lloji, derisa ka publikuar edhe një fotografi se si duket granata jugosllave që u asgjësua në veri, bashkë me të gjitha elementet që e karakterizojnë.

Ata u kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që, nëse shohin mjete të dyshimta të pashpërthyera, ta njoftojnë policinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë