Loading…

KFOR-i i gatshëm për menaxhimin e krizave dhe tragjedive në Kosovë |VIDEO

  • 18/10/2018 | 19:59

KFOR-i i gatshëm për menaxhimin e krizave dhe tragjedive në Kosovë |VIDEO

KFOR-i deklarohet i gatshëm për transferimin e kapaciteteve në menaxhimin e krizave dhe tragjedive natyrore te institucionet e Kosovës.

Këto deklarime janë bërë në ushtrimin e dytë të koduar “Shpata e argjendtë 2018”, raporton KTV.

17 institucione, agjenci dhe organizata të Kosovës janë të përfshira gjatë ushtrimit në zhvillimin e procedurave lidhur me rolin e tyre për të trajtuar një situatë emergjente.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë