Loading…

Këtyre moshave u takojnë katër viktimat nga koronavirusi në 24 orët e fundit

  • 12/02/2022 | 16:41

Këtyre moshave u takojnë katër viktimat nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Katër persona kanë vdekur në Kosovë në 24 orët e fundit nga COVID-19. Tre nga viktimat janë burra një është grua.


Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, tre nga të vdekurit nga COVID-19 janë të moshës nga 70 deri 79 vjeç ndërsa viktima tjetër i përket grup-moshës 60-69.

Gjithashtu të dhënat e viktimave nga COVID-19 nëpër komuna janë këto, një në Podujevë, një në Fushë Kosovë, një në Prishtinë dhe një në Graçanicë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 643 raste të reja me COVID-19 në Kosovë ndërkaq numri i rasteve aktive është mbi 14 mijë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë