Loading…

Këtu punonte 20 vjeçarja e infektuar me Koronavirus

  • 13/03/2020 | 18:08

Këtu punonte 20 vjeçarja e infektuar me Koronavirus

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia treguan se në Kosovë janë dy raste me coronavirus, shkruan Gazeta Metro.


Ministria Vita tregoi se rezultatet e fundit kanë treguar se dy raste kanë rezultuar pozitiv në Kosovë.

MInistri i Shëndetësisë, Arben Vitia në konferencë për media ka raportuar se tashmë janë regjistruar dy raste me koronavirus në Kosovë.

“15 raste të dyshuara e dy prej tyre kanë rezultuar pozitive dhe gjendja e tyre është stabile. Njëri prej tyre është shtetase italiane, 20 vjeçare dhe tjetri rast, një 77 vjeçare kosovare”, tha Vitia.

Raportohet se 20 vjeçarja  me shtetësi italiane ka arritur në Kosovë para pesë ditësh dhe punonte në një kamp Caritas. Ndërsa 77 vjeçarja raportohet se është me shtetësi kosovare nga Klina.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë