Loading…

Këto vende të Kosovës do mbesin pa rrymë në ditët në vijim

  • 01/03/2017 | 17:32

Këto vende të Kosovës do mbesin pa rrymë në ditët në vijim

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë reduktime të energjisë elektrike gjatë ditëve në vijim.

Komunikata e plotë  nga KEDS:

Më  03.03.2017 në NS 35/10 kV Badovci do të shkyçet:

Dalja 10 kV Graçanica 1 (Kodi: 10014004)  prej orës 12:00 deri në orën 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Graçanica, Padalishta, Te mbeturinat, Ibër Lepenci dhe Lindja.

Arsyeja e ndërprerjes: Dislokimi i rrjetit 10(20) kV sipas zgjedhjes teknike  me numër 11708.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

Më 03.03.2017 në NS 35/10 kV Drenas do të shkyçet:

Dalja 10 kV Drenasi 2 (Kodi: 16021007)  prej orës  11:00 deri në ora 16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet , pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Drenas te Xhamia, Drenas te Feronikeli, Drenas Qorrovit  dhe Drenas Çikatovë.

Arsyeja e shkyçjes: Montimi i  ormanit  630 kVA në  trafon  te Pazari  me  kod  16021002010.

Ferizaj

Mirëmbajte të planifikuar, nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it, nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit, nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

Më 02.03.2017 në NS110/35/10kV Lipjan do të shkyçet:

Dalja10kV-Zona Industriale (Kodi: 41000009) nga ora  09:00 deri në ora 10:00

Gjatë kohës sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbesin: konsumatorët komercial të kësaj dalje 10kV.

Arsyeja e shkyçjes është kyçja e trafostacionit të ri. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë