Loading…

Këto vende nuk do të kenë rrymë

 • 21/06/2017 | 17:12

Këto vende nuk do të kenë rrymë

Një njoftim i ri nga KEDS-i njofton për ndërprerje të reja të rrymës në vendin tonë.


Sipas njoftimit, transmeton gazetametro.net,  rrymë nuk do të ketë në këto vende:

1.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Shtime do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Petrova (Kodi: 41046002) prej orës 12:00 deri në orën 17:00

Pa energji elektrike do të mbesin: rr. Ahmet Shtimja dhe fshatrat: Petrovë, Reçak (nje pjesë) dhe Mullopolc.

1.

Më 23.06.2017 në NS 110/35/10 kV Lipjan do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Bablaku (Kodi: 41000001) prej orës 09:00 deri në orën 13:00

Pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Kojskë, Rubovc, Tërrn, Bablak, Surqinë, Mirash, Cërnillë dhe konsumatorët komercialë të kësaj daljeje 10kV.

1.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Magure do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Drenica (Kodi: 41048001) prej orës 09:30 deri në orën 15:30

Pa energji elektrike do të mbesin: Pjesë e Rrezez ( Leletiqit), Mirenë, Fushticë e Epërme, Fushticë e Ulët, Resinoc Baincë, Shale dhe Krojmir.

Mitrovicë

1.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Shupkovci do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Shala (Kodi: 71074001) prej orës 10:00 deri në orën 16:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Reka,Tuneli i Parë, Kutllofci, Mazhiqi, Rashani, Tërstena, Bare, Bajgora, Vidishiqi, Kovaqica, Kaqanolli, Rahova, Boletini, Zhazha, Vllahia, Zijaqa, Maxhera, Melenica, Dedia, Zabërgja dhe Selaci.

Pejë

1.

Më 23.06.2017 në NS 110/10 kV Klina do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Gremniku (Kodi: 52000011) prej orës 10:00 deri në orën 13:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Gremniku, Dollci, Qupeva, Vlljaku, Dushi, Sferka, Perqeva, Rastoka, Këpuzi dhe Qeskova.

Prizren

1.

Më 23.06.2017 në NS 110/35/10 kV Theranda do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Gjinovci (Kodi: 32000003) prej orës 14:00 deri në orën 18:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Topliqani, Gjinoci, Sallagrazhda, Grejkoci, Gelaca. bizneset:Ntsh Leshan, Mishtorja Beni Shirokë, Geni Com Oil, NB Petroll, “Graniti”Bajram Lumi, Mermer Hasan Muharremi, Iseferi, Tafaj Elektrik, Pishina Dafina, Spahia Petroll, Mermeri-Sallagrazhdë dhe Selim Muharremi.

 1. Më 23.06.2017 në NS 110/35/10 kV Prizren 1 do të ndërpritet:
 • LP 35kV Pirana (Kodi:300340 ) prej orës 11:00 deri në orën 14:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Lubizhda, Bregdrini, Lukia, Romaj, Kuzhnini, Dedaj, Kabashi dhe Rizam Holding, Mamusha, Rizam Mulliri, Riza Holding, Serbica e ulet I, Serbica e ulet II, Lagjeja Medvec, Pompat e Ujit, Randobravë, Retije e Ulët, Retije e Epërme, Krushë e Madhe, Krushë e Vogël, Randobravë, bizneset: Sep. “10Maji”, Sep. “Agimi”, Sep. “Isa Rexhepi”, Sep. “Arbëria”, Sep. “Kag-Asfallt” dhe N.P.T “Soni-Com”, Hasi 1, Pirana, Grupi i Biznesit dhe Tjegullorja.

1.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Dragash do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Restelica (Kodi: 30036002) prej orës 10:00 deri në orën 14:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Lubovishta, Kukjani, Vranishta,Restelica, Mlika, Glloboqica, Krusheva, Zlipotoku dhe Orqusha.

Gjakovë

1.

Në NS 35/10 kV Gjakova I më 23.06.2017 do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Skivjani (Kodi: 80080009) prej orës 13:00 deri në orën 17:00.

Më 24.06.2017 do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Skivjani (Kodi: 80080009) prej orës 09:00 deri në orën 12:0

Pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Bitesh, Dobrixhë, Dyjakë, Firajë, Hereç, Jasiq, Novosellë e Epërme, Novosellë e Poshtme, Osek Hilë (një pjesë), Osek Pashë, Plançor dhe Skivjan.

1.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Gjakova I do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Dobroshi (Kodi: 80080007) prej orës 10:00 deri në orën 15:00

Pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Batushë, Berjah, Brovinë, Rr.Dedë Gjon Luli (një pjesë), Dobrosh, Hereç, Rr.Lekë Dukagjini, Molliq, Nivokaz, Osek Hilë(një pjesë), Pacaj, Rr.Pashko Vasa, Skivjan (një pjesë) dhe Stubull.

2.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Gjakova I do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Ereniku (Kodi: 80080011) prej orës 09:00 deri në orën 13:00

Pa energji elektrike do të mbesin rrugët: Fehmi Agani, Lugbunari, Nënë Tereza, Qerim, Sadik Pozhegu dhe Wesley Clark.

3.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Gjakova II do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Raq-Moglica (Kodi: 81083017) prej orës 10:00 deri në orën 15:00

Pa energji elektrike do të mbesin rrugët: Domenik Përgegaj, Drenica, Minatori, Shote Galica dhe fshatrat: Brekoc, Moglicë, Goden, Jahoc, Prush, Raçë, Vogovë dhe Zhub.

3.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Xërxa do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Denji (Kodi: 82081007) prej orës 09:00 deri në orën 13:00

Pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Çifllak, Denjë, Dobidol, Guri Kuq, Kaznik, Kramovik, Polluzhë, Rakovinë dhe Ratkoc (një pjesë).

4.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Malisheva do të ndërpritet

 • Dalja 10kV Caralluka (Kodi: 82082001) prej orës 12:00 deri në orën 15:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Rr.603 Adem Jashari (një pjesë), Rr.605 Rilindja Kombëtare (1 konsumatorë), Rr.606 Pavarësia (1 konsumatorë), Rr.610 Hisni Mazreku (1 konsumator), fshatrat: Carallukë, Dragobil, Drenoc, Panorc, Shkarashnikë, Tërpezë e Poshtme, Vërmicë, Vërmicë e Malishevës.

5.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Malisheva do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Mirusha (Kodi: 82082002) prej orës 11:00 deri në orën 12:00

Pa energji elektrike do të mbesin: rr.603 Adem Jashari, rr.Imer Krasniqi, rr.605 Hamdi Berisha, rr.606 Pavarësia, fshatrat: Bubël, Burim, Carallukë Damanek, Gurbardhë, Llapçevë, Lubizhdë, Lubizhdë e Malishevës, Lumnishtë, Mirushë, Mrasor, Panorc (një pjesë) dhe Turjakë.

Prishtinë

1.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Badovc do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Mramor-Slivovë (Kodi: 10014001) prej orës 10:00 deri në orën 16:00

Pa energji elektrike do të mbesin: Mramori, Slivova, Brusi, Busia, Zllasha, Viti e Marecit dhe Mareci.

1.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Fushë Kosovë do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Miradi e Epërme (Kodi: 15018019) prej orës 10:00 deri në orën 15:30

Pa energji elektrike do të mbesë Miradia e Epërme.

2.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Mazgiti do të ndërpritet:

 • Dalja 10kV Plemetini (Kodi: 15019003) prej orës 10:00 deri në orën 15:30

Pa energji elektrike do të mbesin: Plemetini, Hamidia, Bivolaku, Gllavotini, Strovci, Zhilivoda, Bequku dhe Millosheva (një pjesë).

3.

Më 23.06.2017 në NS 35/10 kV Mazgiti do të ndërpritet:

 • LP 35kV Bivolaku (Kodi:150200) prej orës 11:00 deri në orën 15:00

Pa energji elektrike do të mbesë Iber-Lepenci-Hamidia.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë