Loading…

Këto vende do të mbesin pa rrymë nesër dhe pasnesër

  • 29/07/2019 | 19:09

Këto vende do të mbesin pa rrymë nesër dhe pasnesër

KEDS ka njoftuar se për shkak të punimeve në rrjet, disa vende të Kosovës do të mbesin pa rrymë nesër dhe pasnesër.


Gjatë dy titëve të ardhshme, për shkak të punimeve në rrjet, KEDS ka njoftuar se disa vende do të mbesin pa rrymë.

Më poshtë ju sjellim njoftimin e plotë të KEDS-it pa ndërhyrje:

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtinë

1.

Në NS 110/35/10kV Palaj do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Palaj (Kodi: 18024001)prejorës11:00-14:00
Vendet: Mulliri Palaj, Hade-Miniera, Hade, Hamidi, Lajthishtë, Kulla Sibovc, Sibovcte Kangjelët, Sibovcte Kelmendët, Shipitullaë, Grabovci, Tr private te Mjekiqi, Bivolak te Saraqët, Plemetin-Xhemnicët dhe konsumatorët e fshatit Sibovc.

Arsyeja e ndërprerjes: Eliminimi i pikave të dobëta në linjën 10 kV.

Ferizaj

1.

Në NS 35/10kV Ferizaj 3 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Jezerci (Kodi: 40042003) prej orës10:00-13:00
Vendet: Manastirc,Nerodime e ulët dhe e epërme, Balaj, Jezerc dhe bizniset private.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrëngimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve dhe përforcimi i shtyllave.

2.

Në NS 110/35/10kV Lipjan do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Gadime (Kodi: 41000013)prejorës09:00-12:00
Vendet: Babushi i Muhaxherëve,Gadime e Ulët,Gadime e Lartë, Vrella dhe Plitkoviqi.

Arsyeja e ndërprerjes:Ndërrim i izolatorëve, shtrëngim i përçuesve.

Gjilan

1.

Në NS 35/10kV Kllokot do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Pozhorani (Kodi: 61065014) prej orës10:00-13:00
Vendet:.121 Pompa (Zejna) TS. 122 Pirraj Ts.123 Ramajt TS. 124 Zukajt TS 125 Kulla TS. 126 Alidemët TS. 127 Alidemët TS. 147 P (Shtëpia Private) TS. 148 Gurthysi (Qerimi) TS. 149 Pompa TS. 150 Pozhoran TS. 151 Novosell TS. 152 TS. E fundit TS.153 Ramjan (Imria) 154 Ramjan P.(Zahir) Ts. 155 Ramjan (Xhamia) TS. 156 Ramjan (Shkolla) TS. 157 Mulliri TS. 158 TS. I ri Zukajt Pozhoran TS.160 TS. Pirrajt Pozhoran TS.159TS. Pozhoran Dalja e Reja TS.162 TS. SH Fusha e Sportit.

Arsyeja e ndërprerjes:Ndërrim i shtyllës dhe izolatorëve.

Pejë

1.

Në NS 110/10kV Deçan do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Strellci (Kodi: 53000004) prej orës10:00-13:00
Vendet: Isniq, Lebush, Strellci Epërm dhe Strellci Ulët.

Arsyeja e ndërprerjes:Pastrim i trasesë dhe shtrëngim i përçuesve.

Prizren

Në NS 110/10kV Prizren 3 do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Zhupa- Degëzimi Lubinjë (Kodi: 31000026) prej orës11:00-14:00
Vendet: Lubinjë e Epërme, Lubinjë e Poshtme, Reçani 2 dhe Restorant Malboro.

Arsyeja e ndërprerjes: Patrimi i trasesë nga degët, përforcimi i shtyllave dhe eliminimi i defleksioneve.

2.

Në NS 110/35/10kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Shpenadija (Kodi: 32000023) prej orës11:00-14:00
Vendet:Sërbica Trepetica, Shpendija, Velezha dhe Caparci.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë nga degët dhe vendosja e izolatorëve.

Gjakovë

1.

Në NS 35/10kV Gjakova 1 do të ndërprehet:

Degëzimi 10 kV –Cermjan-Meqe (Kodi: 80080012) prej orës10:00-15:00
Vendet:Cermajn dhe Meqë.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i izolatorëve.

31.07.2019

Punime për projekte investive

Prishtinë

1.

Në NS 220/35/10kV Podujeva do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Sfeqël Visoka (Kodi:14000008050) prej orës09:00-12:00 dhe 13:00-16:00
Vendet: Një pjesë e fshatit Sfeqël.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në projektin investiv- Projektin “Sveqël Visoka”.

2.

Në NS 220/35/10kV Podujeva do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Syrkish 3 (Kodi:14000008189) prej orës09:00-12:00 dhe 13:00-16:00
Vendet:Një pjesë e fshatit Syrkish.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në projektin investiv- Projektin “Syrkish 3”.

Punime me kërkesën e palëve të treta

Gjakova

1.

Në NS 110/35/10kV Rahoveci do të ndërprehet:

Dalja 10kV Opterusha (Kodi:82000010) prej orës13:00-17:00
Vendet: Bellacërkë, Brestoc, Celinë, Hoçë e Vogël, Hoçë e Madhe, Nagavc, Opterushë, Velika Hoca dhe Zoçishtë.

Arsyeja e ndërprerjes: Zëvendësimi i shtyllës ekzistuese me shtyllën e re të betonit 12/1000.

Ferizaj

1.

Në NS 35/10kV Shtërrpcë do të ndërprehet:

Dalja 10kVBreza (Kodi:40044003) prej orës11:00-11:30 dhe 17:00-17:30.
Vendet: Hotel Breza dhe Junior, Vikendicat, Jazhinca, Sevce,Vërbishtica dhe bizneset private.

Arsyeja e ndërprerjes: Rritja e fuqisë së trafostacionit.

2.

Në NS 35/10kV Shtërrpcë do të ndërprehet:

Dalja 10kV Breza-Ndarësi ajror (Kodi:40044003)prejorës11:30-17:00
Vendet: Villa, Stacioni policor,Vikendica, Llahor, TS Nexhat Daci dhe TS Elektrokosova.

Arsyeja e ndërprerjes: Rritja e fuqisë së trafostacionit.

3.

Në NS 110/35/10kV Lipjan do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Fadil Dernogllava (Kodi:41000013249) prej orës 13:00-16:00
TS 10/0.4 kV Mehmet Selmani (Kodi:41000013260) prej orës 13:00-16:00
Vendet: Konsumatorët që furnizohen nga këto trafostacione.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i transformatorit dhe panelit të tensionit të ulët.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë