Loading…

Këto ushtrime bëhen vetëm dhjetë minuta në ditë, lehtësojnë dhimbjet dhe përmirësojnë qëndrimin!

  • 28/01/2022 | 10:00

Këto ushtrime bëhen vetëm dhjetë minuta në ditë, lehtësojnë dhimbjet dhe përmirësojnë qëndrimin!

Janë një shpëtim për shtyllën kurrizore


Pozicioni i gabuar i ulur rëndon qafën dhe shpinën dhe ndikon në qëndrimin e përgjithshëm, i cili përkeqësohet me kalimin e kohës.

Për fat të mirë, disa ushtrime mund t’i lehtësojnë këto probleme, transmeton Telegrafi.

Ne gjetëm një stërvitje që përbëhet nga disa ushtrime të lehta joga që do të përmirësojnë ndjeshëm qëndrimin, por edhe do të lehtësojnë dhimbjet.

Duhet të ndani vetëm dhjetë minuta në ditë dhe, nëse jeni këmbëngulës, në një kohë të shkurtër do të ndieni se muskujt e shpinës janë shumë më të fortë dhe se qëndrimi juaj është përmirësuar.

Edhe pse janë shumë të lehta për t’u kryer, ato janë shumë efektive.

Ato godasin grupet e duhura të muskujve, i forcojnë dhe i zgjasin, gjë që kontribuojnë në ndjenjën e përgjithshme më të mirë.

Në video shikoni se si duket i gjithë trajnimi:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë