Loading…

Këto tri shtete heqin dorë nga play-off i Kupës së Botës: Nuk luajmë në Rusi

  • 24/02/2022 | 19:25

Këto tri shtete heqin dorë nga play-off i Kupës së Botës: Nuk luajmë në Rusi

Rusia ka nisur në orët e hershme të mëngjesit ofensivën ndaj Ukrainës.


Pos shteteve edhe Federatat e Futbollit të Suedisë, Polonisë dhe Republikës Çeke kanë marrë masa ndaj Rusisë.

Të njëjtat kanë lëshuar deklaratë të përbashkët duke thënë se nuk duan të luajnë në play-off të Kupës së Botës që është caktuar të mbahet muajin e ardhshëm në Rusi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë