Loading…

Këto qytete të Kosovës nuk do të kenë rrymë ditëve në vazhdim

  • 05/08/2019 | 19:48

Këto qytete të Kosovës nuk do të kenë rrymë ditëve në vazhdim

Për shkak të punimeve në rrjet, disa vende do të mbesin pa energji elektrike nesër dhe pasnesër.


Sipas këtij njoftimi bëhet e ditur se do të ketë ndalje të rrymës në Prizren, Deçan e Prishtinë

Njoftimi i plotë i KEDS’it:

Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit

Prizren

1.TS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet NS Dragashi, Dikanca, HC Eurokos dhe HC Orqusha

TS 35/10 kV Sharri (Dragash) (Kodi:300360000; 30036002: 003;005;007;008;009;010) prej orës 12:00 deri në ora 15:00

TS 35/10 kV Eurokos HC-Dragash (Kodi: 30040001) prej orës 12:00 deri në ora 15:00

TS 35/10 kV TS 35/10 kV Dikanca (Kodi: 30037001;003;006) prej orës 12:00 deri në ora 15:00

TS 35/10 kV TS 35/10 kV HC Orcusha (Kodi: 3005000) prej orës 12:00 deri në ora 15:00

Vendet: Lubovishte, Kukjan, Vranishte,Restelica, Mlikë, Glloboqicë, Krushevë, Zlipotok, Orqushë. rr. e Dëshmorëve, rr. e Restelicës, rr. e Brodit, rr. e Radeshës, afariste: KFORI, Motel Meka, “Shtëpia e Kulturës”, Radio Sharri, Policia, Kuvendi Komunal, Gjimnazi, Shkolla fillore, Ambullanta mjeksisë familjate, Gjykata, Zjarrfiksat, Afariste: HIT Flores, Zgatari Komerc; fshatrat: Blaq, Brodosanë, Buzez, Kuk, Kuklibeg, Zaplluxhë; afariste: N.P.T “Mulliri” Buzez, N.T.P. Qumshtorja Sharri Kuk, Restoran Opoja, Bellobradi, Brruti, Kapre, Kosavë, Pllajnik, Shajne, Xërxe e Sharrit, Zgatar, Zym I Sharrit, afariste:ILVA” Buqe, Restoran Dasma Zym, TS-IPKO dhe Vala. Rapqa e ulet, Rapqa e epërme, Fabrika Meka, Brezne, Krsteci I Ulët, Krsteci Nalt, Rrenci, Ferma TS- Berham Jonuzi, TS- Qendra Petroll, Buqe, Pllavë, TS-Ujësjellësi Brezne; Frigofood si dhe HC “Dikanca”(G 1+G 2) dhe HC”Dikanca” G 3, fshati Brod dhe afariste: N.P.T “Kuk Comerc”(Motel Argjena), TS- IPKO Brod, TS- Penda HC Dikance, HC Orcusha, fshatrat: Baqkë, Dikancë, Leshtan, Radeshë dhe Rematex.

Arsyeja e ndërprerjes: Kompletimi i kthinës 35 kV.

07.08. 2019

Punime në projekte investive

Pejë

1.TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Juniku (Kodi: 53000007) prej orës 10:00 deri në ora 13:00

Vendet: Lloqan, Dranoc, Sllup, Voksh, Polanë, Poberxhë, Prilep, Rastavicë, Baballoq, LA Ramadani, Junik, Jasiq dhe Gjocaj.

Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja e konzollës në shtyllë të tensionit të mesëm.

Punime nga palët e treta

Prishtinë

1.Nga TS 35/10kV Fushë -Kosova II do të ndërprehet:

LP 10kV Pozhegu (Kodi: 15018016) prej 11:00 deri në ora 11:30 dhe prej ores 16:30 deri në ora 17:00

TS 10/04kV Shpk ALC (Kodi: 15018016155) prej 11:30 deri në ora 16:30

Vendet: PTK-ja dhe Banesat e Pozhegut.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i transformatorit.

2.Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

LP 10 kV Fshatrat 2 (Kodi: 14000010) prej 09:00 deri në ora 11:00

Vendet: Sibofc, Lluzhan, Penuhë, Lupç i Epërm, Llugë, Majac dhe Popovë.

Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja e shtyllës së tensionit të mesëm sipas pëlqimit elektro-energjetik.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë