Loading…

Këto qytete të Kosovës nuk do të kenë rrymë ditët në vijim

  • 14/10/2019 | 17:48

Këto qytete të Kosovës nuk do të kenë rrymë ditët në vijim

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës. KEDS nëpërmjet një komunikate për media, ka njoftuar konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës, për shkak të punimeve në rrjet.


Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet:

15.10.2019

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Ferizaj

1.

Nga TS 110/35/10 kV Lipjan do të ndërprehet:

Dalja 10kV Bablaku (Kodi: 41000001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Tërrni, Bablaku, Rubovci, Kojska, Ata Projekt, Dafina Shumolli, Bali Comerce, ETC, Gërlica, Rasim Halili, TS Metal Kosova, Universium Babushi I Ri, Surqina, Cërrnilla, Mirashi i Ri dhe Mirashi.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë, ndërrim izolatorëve dhe shtrëngimi i përҫuesve.

Gjilan

1.

Nga TS 35/10kV Kllokot do të ndërprehet:

Dalja 10kV Kllokoti (Kodi: 61065004) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Kllokot, Radivojcë, Budrikë, Remnik dhe Xhylekarë.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë dhe mirëmbajtje preventive, ndërrimi shtyllave, izollatorëve dhe shtrëngimi I përçusve.

Mitrovica

1.

Nga TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

Dalja 10kV Qirezi (Kodi: 74000004) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Krushefc, Polac, Dashefcë, Baks, Qirez, Prellofcë, Krasaliq, Kozhicë, Krasmirofcë, Likoshan, Gradic dhe Godancë.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë, ndërrim izolatorëve dhe shtrëngimi i përҫuesve.

Pejë

1.

Nga TS 110/35/10 kV Peja 1 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Vitomirica (Kodi: 50000010) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Katuni i Ri 2, Instituti Bujqesor, Lagjja Qemanska Vitomiricë, Riki Petrolli, Baliqët, Farma, Domi, Gjeshoviqët, Ozdrimi, Dubova e Madhe, Fierza 5, Dubova e Vogël.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë, ndërrim izolatorëve dhe shtrëngimi i përҫuesve.

2.

Nga TS 110/10 kV Klina do të ndërprehet:

Dalja 10kV Klinaci (Kodi: 52000002) prej orës 11:00 deri ëe ora 14:00

Vendet: Klinavc, Gjurgjevik i Vogël, Kërnicë, Shtupel, Bingjë, Grapc, Leskoc, Krushevë e Vogël, Radulloc, Pataqan, Zllakuqan, Krushevë e Madhe, Ranoc, Berkov dhe Rudicë.

Arsyeja: Montimi i kabllove Terodalë.

Prishtinë

1.

Nga TS 35/10 kV Parku i Biznesit do të ndërprehet:

Dalja 10kV Llapushniku (Kodi: 16023003) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Llapushnik, Orllat, Negroc, Vuqak, Xhurgjice, Shkolla LLapushnik dhe Kleqkë e Re.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë, shtërgimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve të demtuar, përforcimi dhe ndërrimi i shtyllave të dëmtuara.

Prizren

1.

Nga TS 35/10 kV Sharri (Dragash) do të ndërprehet:

Dalja 10kV Rapqa (Kodi: 30036009) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Rapqa e ulet, Rapqa e epërme, Fabrika Meka, Brezne, Krsteci ult, Krsteci nalt, Rrenci,Ferma TS- Berham Jonuzi,TS- Qendra Petroll,Buqe, Pllavë, TS-Ujsjellsi Brezne.

Arsyeja: Pastrim traseje dhe ndërrim i izolatorëve.

Gjakovë

1.

Nga TS 35/10 kV Malishevë do të ndërprehet:

Dalja 10kV Mirusha (Kodi: 82082002) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Rrugët: 603 Adem Jashari (1 konsumatorë), Imer Krasniqi (7 konsumatorë), 605 Hamdi Berisha (1 konsumatorë), 606 Pavarësia (1 konsumatorë), fshatrat: Bubël, Burim, Carallukë (3 konsumatorë), Damanek, Gurbardhë, Llapçevë, Lubizhdë, Lubizhdë e Malishevës, Lumnishtë, Mirushë, Mrasor, Panorc (një pjesë), Turjakë.

Arsyeja: Demontimi i dy shtyllave druri dhe pastrim i trases.

16.10.2019

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

Në TS 35/10kV Mazgit do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Lumi i madh – Prugovc (Kodi:15019008) prej orës 09:00 deri në 12:00 dhe 14:00 deri në ora 17:00.

Vendet: Milloshevë, Stanovci i Epërm, Stanovc i Ulët, Lumi i Madh (Velika- Rekë), Prilluzhë, Raskovë, Bakshi, Mulliri Prugovc, Berishët, Arena rstor, Plashnik Prugovc, Vehbi Pllana privat.

Arsyeja e ndërprerjes: Bartja e pëçuesit, punime në TS e ri, demontim i shtyllave në Lagjet Haradinaj dhe Haxhaj – Stanoc.

2.

Nga TS 35/10(20)kV Fushë- Kosova I do të ndërprehet:

Dalja 10kV Udhëkryqi Kabllovik (kodi 10012002) nga ora 09:00 deri në ora 12:00

Vendet: Anen e djathtë të qytetit të Fushë-Kosovës.

Arsyeja: Punë në TS për ndërrimin e kabllove të tensionit të mesëm.

Mitrovicë

1.

Nga TS 110/10(20)kV Skenderaj – Dalja 10kV Runiku (kodi 7400005) do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV Besniku (Kodi:74000005057) prej orës 09:00 deri në 17:00

Vendet: fshati Pemishtë.

Arsyeja e ndërprerjes: ndërrimi i konzollave dhe i izolatorëve në shtyllat ekzistuese.

2.

Nga TS 110/10(20)kV Skenderaj – Dalja 10kV Runiku (kodi 7400005) do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV Halilaj (Kodi:74000005059) prej orës 14:00 deri në 16:00

Vendet: fshati Runik.

Arsyeja e ndërprerjes: ndërrimi i konzollave dhe i izolatorëve në shtyllat ekzistuese.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë