Loading…

Këto modele flokësh ju bëjnë të dukeni së paku 5 vite më të reja (Foto)

  • 07/05/2017 | 14:53

Këto modele flokësh ju bëjnë të dukeni së paku 5 vite më të reja (Foto)

Modeli i flokëve luan një rol shumë të rënsësishëm në pamjen tuaj fizike. Duke pasur parasysh disa truke dhe hile të thjeshta, ju do të dukeni 5 vite më të reja sesa mosha që jeni realisht.


Modeli i prerjes së flokëve
Mënyra më e mirë që mund t’i prisni flokët dhe të dukeni edhe më e re sesa mosha që jeni realisht është duke një zgjedhur një model me pak shkallëzim, më të shkurtër dhe të çrregullt.


Ngjyra
Ngjyra do të thotë shumë. Sa më e hapur dhe e çelët që ajo të jetë në raport me atë që keni momentalisht, aq më të reja do të dukeni.


Gjatësia
Një prerje më e shkurtër do t’ju tregojë gjithmonë më të vogla në moshë.


Volum
Nëse doni që të dukeni më pak vite sesa mosha reale, jepini më shumë volum flokut tuaj.


Baluket
Përveçse janë shumë trendi dhe ndryshojnë tërësisht look-un tuaj, baluket ju tregojnë më të reja.


Viza e ndarjes
Floku i ndarë në mënyrë klasike në mes ju tregon më të mëdha në moshë. E kundërta ndodh me atë më pak të çrregullt.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë