Loading…

Këto janë synimet e FSK’së

  • 26/01/2017 | 17:34

Këto janë synimet e FSK’së

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli priti diplomatët e rinj nga MPJ e Shqipërisë, të cilët i njoftoi për procesin e transformimit të FSK-së në Forca të Armatosura, për synimet e Kosovës për anëtarësim në NATO dhe Bashkim Evropian, e gjithashtu edhe për anëtarësimin e Kosovës në iniciativat rajonale, evropiane dhe globale.


Nga ana e tyre, diplomatët shqiptarë, duke paraqitur edhe një varg pyetjesh me interes nga fusha e sigurisë dhe mbrojtjes.

Në takim ishin drejtori i Akademisë Diplomatike shqiptare, Edmond Trako, këshilltari i Ministrisë për Punë të Jashtme të Shqipërisë, Martin Gjoka dhe Romina Hyseni, diplomate në Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, si dhe një delegacion të diplomatëve të rinj nga MPJ e Shqipërisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë