Loading…

Këto janë sharjet më të çuditshme në botë, mes tyre dhe një shqip

  • 15/04/2017 | 17:09

Këto janë sharjet më të çuditshme në botë, mes tyre dhe një shqip

Gjatë tërë historisë, njerëzit gjuhën e kanë përdorur jo vetëm si formë e komunikimit po edhe të fyerjes. Në të shumtën e herëve shahen nënat, po “kreativiteti” nuk ndalet me kaq.

Në një shkrim të mëparshëm, Global Post sjell 19 “sharjet më të çuditshme”.

Në mesin e tyre është edhe një në gjuhën shqipe.

1. Kineziët: “Ni muqin shi yi ge da ëugui!”

… “Nëna jote është breshkë e madhe.”

2. Spanjollët: “Me cago en la leche!” …

“Të dh… në qumësht.”

3. Rusët: “Perhot’ podzalupnaya” …

“Ti zotëri je zbokth p…”

4. Finlandezët: “Äitisi nai poroja!”

… “Nëna jote është dre!”

5. Hebrejt: “Lign in drerd un bakn beygl!” …

“U shtrifsh për toke e pjeksh gjevrekë.”

6. Gjermanënt: “Schattenparker” …

“Parkofsh në hije.”

7. Xhamajkanët: “Bumbaclot” …

“Je fshirës p…”

8. Shqiptarët: “Të q… të bardhët e syve!” …

E kjo më së lehti po kuptohet, apo jo?

9. Turiqit: “Sana girsin keman yayi!” … “

Tu fut’të harku i violinës në anus.”

10. Persët: “Mee goozam rangesh kon!” …

“Provo ta ngjyrosësh f… time.”

11. Japonezët: “Hesomagari” …

“E nxjerrsh kërthizën prej vendit.”

12. Galët: “Go n-ithe an cat thu, is go n-ithe an diabhal an cat!” …

“Të hëngtë macja e pastaj dreqi macen.”

13. Holandisht: “Volgescheten palingvel” …

“Je lëkurë e ngjalës plot me m…”

14. Rumanët: “Sufla-?i-a? cu curul in lingur? cand te arde ciorba la gura!” …

“Të ta f… lugën kur supa është shumë e nxehtë për ty.”

15. Italianët: “Caçati in mano e prenditi a schiaffi!” …

“Merre halen në dorë dhe jepja një shuplakë vetes.”

16. Hindi: “Chipkali ke gaand ke pasine” …

“E ëmbël si p… e zvarranikut.”

17. Afrikanët: “Ek wens jou vingers verander in vishoeke, en jou balle begin te jeuk!”

… “T’u bëfshin gishtat grepa peshkimi e pastaj t’u krofshin topat.”

18. Bullgarët: “Grozna si kato salata.” …

“Je i shëmtuar si një sallatë.”

19. Anglezët (thënie e Australisë): “May your ears turn into arseholes and sh*t on your shoulders!” …

“T’u bëfshin veshtë vrima anusi që dh… te krahët e tu”.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë