Loading…

Këto janë pikat që i përmban marrëveshja mes AKR’së dhe PAN’it

  • 04/09/2017 | 19:25

Këto janë pikat që i përmban marrëveshja mes AKR’së dhe PAN’it

Tashmë është nënshkruar marrëveshja mes partisë Aleanca Kosova e Re dhe koalicionit PAN, e cila hap rrugën për krijimin e institucioneve, shkruan gazetametro.net


Sipas kësaj marrëveshjeje ata do të bashkëpunojnë në aspektin programor dhe politik të bazuar në disa pika që lidhen me objektiva afatgjate, bashkëpunimin konstruktiv në mes tyre dhe harmonizim të programit qeverisës.

Në marrëveshje thuhet edhe se AKR e ka përgjegjësi shkarimin apo emërimin e posteve që vijnë nga kjo parti.

Ndërkaq, mësohet se partia e Pacollit me vetëm 4 deputetë do të fitojë mjaft poste. Bëhet fjalë për 5 ministri, zëvendëkryeminisministrin e parë dhe 7 zëvendësministra./gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë