Loading…

Këto janë formacionet e mundshme të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

  • 08/10/2020 | 13:34

Këto janë formacionet e mundshme të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Disa orë na ndajnë nga dueli më i rëndësishëm që Kosova e ka kundër Maqedonisë së Veriut, ndeshje kjo e vlefshme për finalen e Grupit D.

Futbollistët thuhet se kanë përfunduar përgatitjet finale për ndeshje edhe pse vendasit nuk ishin të përgatitur në stadium ku reflektorët kanë munguar për më shumë se gjysmën e seancës stërvitore.

Bernard Challandes do ketë një detyrë të vështirë, pasi që ekipi i “Dardanëve”, ka mungesa të shumta, por gjithsesi pritet që formacioni të mos ndryshoj shumë nga ndeshjet e kaluara.

Në anën tjetër, Igor Angelovski sipas “Sportmedias” pritet ta zgjedhë formacionin e ngjashëm me atë të Kosovës, ku pritet të startoj me Musliun, Bardhin dhe Ademin me skemën e njëjtë 4-2-3-1.

Sipas mediave, dhe formacioneve të ndeshjeve të kaluara, duke marrë parasysh dhe lëndimet këto pritet të jenë formacionet e mundshme për sot;

Kosova:

(4-2-3-1) Muric; Fidan Aliti, Ibrahim Dresevic, Benjamin Kololli, Mërgim Vojvoda; Herolind Shala, Valon Berisha; Bersant Celina, Florent Hadërgjonaj, Arbër Zeneli; Atdhe Nuhiu

Maqedonia e Veriut

(4-2-3-1) Dimitrievski; Velkovski, Musliu, Ristovski, Ristevski; Ademi, Spirovski; Alioski, Bardhi, Trichkovski; Pandev

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë